Zawody Dalla Corte Cup 2020

News

Zawody Dalla Corte Cup 2020

05 paz 2020

Tegoroczne Zawody Dalla Corte Cup tradycyjnie już okazały się być imprezą pełną nie tylko doskonale przygotowanej kawy, ale przede wszystkim naładowanych po brzegi pozytywną energią ludzi!

To była bardzo wyrównywana rywalizacja na światowym poziomie, a atmosfera, choć trudno w to uwierzyć – jeszcze lepsza!
W zawodach wystartowało ponad 20 zawodników, którzy w rundzie pierwszej musieli przygotować dwie identyczne kawy mleczne o identycznym wzorze, wylosowanym przez nasze magiczne koło Latte Art. Cóż to były za arcydzieła!

14 zawodników awansowało do półfinału – wymagającej konkurencji „Order”, polegającej na przygotowaniu jak największej ilości produktów z zamówienia, które uczestnik wylosuje przed startem. Na przygotowanie zamówienia zawodnicy mieli 10 minut. Zbiorcze zamówienie, które powstało w wyniku tej rundy zajmowało kilkanaście tac i godne było (jak zaświadczają osobiście nasi sędziowie) najlepszych światowych kawiarni!

W finałowej rundzie Flow Profiling spotkaliśmy się z najlepszymi zawodnikami, którzy mieli za zadanie przygotowanie jak najlepszego profilu espresso za pomocą innowacyjnej aplikacji MINA, zaparzeniu kawy za pomocą ekspresu Dalla Corte Mina i prezentacji espresso, za pomocą opisu sensorycznego.
My – specjaliści od kawy – nie wiedzieliśmy, że można tak pięknie mówić o kawie!

I tak dwa dni rywalizacji doprowadziły do wyłonienia najlepszych:

  • Marek Witak zwycięzcą Dalla Corte Cup 2020! - nagrodą był ekspres kolbowy Dalla Corte Studio oraz Młynek do kawy Dalla Corte MAX, ufundowane przez Dalla Corte oraz Best CS
  • Sylvia Rachfalska – drugie miejsce
  • Aleksander Smęt – trzecie miejsce
  • 4 miejsce - Haider Adams
  • 5 miejsce - Piotr Dziedzic
  • 6 miejsce - Volkovytskyi Maksym


Zawody Dalla Corte Cup 2020