ZAWODY DALLA CORTE CUP 2024

News

ZAWODY DALLA CORTE CUP 2024

26 kwi 2024

Ruszają zapisy na Dalla Corte Cup 2024, to już czwarta edycja prestiżowych zawodów dla baristów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w sztuce parzenia kawy. Atrakcyjne nagrody, ciekawe wyzwania, przyjazna formuła zawodów sprawiły, że Dalla Corte Cup to jedno z ciekawszych wydarzeń na scenie kawowej w Polsce.

 

Dalla Corte Cup to zawody dla baristów, organizowane przez wyłącznego dystrybutora marki Dalla Corte w Polsce – firmę Best CS. Skierowane są do uczestników, którzy wiążą swoją karierę ze światem kawy, ale dotychczas nie zostali nagrodzeni w profesjonalnych mistrzostwach takich jak: Mistrzostwa Polski Baristów, Mistrzostwa Polski Latte Art., Coffee in Good Spirits czy Brewers Cup.

Dla nich, to świetna okazja do rozwoju, podnoszenia kompetencji, możliwość porównania swoich umiejętności z innymi. Co jednak najważniejsze pomagają zdobyć niekiedy pierwsze szlify i doświadczyć emocji, które towarzyszą przy eliminacjach, oswajając pracę na scenie, pod presją czasu i pod czujnym okiem sędziów

 

Tegoroczne zawody odbędą się 18-19 maja w Toruniu, w Przystani Towarzyskiej LABA. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, organizatorom zależy, by tak ważne zawody dla młodych baristów, mimo że na scenie, to jednak miały charakter nie tylko rywalizacji, ale i świetnej zabawy.

 

Nagrody dla zwycięzców

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

·       zdobywca I miejsca otrzyma ekspres Dalla Corte STUDIO,

·       miejsce drugie zostanie nagrodzone młynkiem Compak mini Pro,

·       a trzeci najlepszy barista otrzyma Brita Soda One.

Rejestracja na zawody Dalla Corte Cup 2024

Rejestracja uczestników na zawody rusza dziś, 26 kwietnia, o godzinie 14.00.

Na uczestników czeka 30 miejsc.

Zgłoszenia na zawody przyjmowane są drogą mailową: zapisydc@best-cs.pl.

W zgłoszeniu uczestnik musi podać następujące dane:

·       imię i nazwisko,

·       data urodzenia (zawody przeznaczone są dla osób pełnoletnich),

·       miejscowość zamieszkania uczestnika,

·       miejsce pracy lub określenie się jako „home barista”,

·       kilka słów o sobie,

·       nick na Instagramie

 

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego rekomendujemy nie zwlekać z decyzją.


Harmonogram zawodów DALLA CORTE CUP 2024

Sobota 18.05

9:30 - zbiórka zawodników na miejscu

9:45 - odprawa zawodników

10:00 - otwarcie zawodów, przedstawienie sędziów, partnerów

10:30 - 12:00 - pierwsza runda eliminacji

12:00 - 12:40 -  przerwa na atrakcje

12:40 - 15:30 - ciąg dalszy pierwszej rundy zawodów

15:30 - ogłoszenie wyników pierwszej rundy

 

Niedziela 19.05

09:45 - otwarcie drugiego dnia zawodów i odprawa zawodników

10:00 - 13:30  druga runda zawodów

13:30-14:00 Przerwa

14:00- 16:00 Finał

16:00-17:00 Gala

Partner główny Dalla Corte

Zawodnicy będą pracować na najlepszych ekspresach Dalla Corte, włoskiej marki z tradycją sięgającą 1947 roku. Dalla Corte od ponad 20 lat produkuje profesjonalne, zaawansowane technologicznie ekspresy kolbowe oraz młynki. Misją firmy od zawsze jest pasja, dążenie do doskonałości i najwyższa jakość. Ekspresy Dalla Corte wyróżnia przede wszystkim opatentowana technologia kontroli przepływu wody, podczas całej ekstrakcji pozwala na wydobycie wszystkich aromatów ukrytych w kawie. Pracując na tych urządzeniach zawodnicy będą mierzyć się z przygotowaniem idealnego latte art, profilowaniem espresso i zaprezentowaniem wyników swojej pracy.

Organizator zawodów

Organizatorem zawodów jest firma BEST Company Solutions, czołowy dystrybutor urządzeń i profesjonalnych rozwiązań dla branży HoReCa, wyznaczający kierunki nowoczesnej gastronomii.

BEST Company Solutions to nie tylko wyłączny dystrybutor marki Dalla Corte i organizator Dalla Corte Cup. To przede wszystkim partner, który wspiera rozwój baristów od początku ich zawodowej drogi. Misją firmy jest zwiększenie świadomości i promocja kultury picia kawy.

 

Partnerzy Dalla Corte Cup 2024

COMPAK - producent specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości młynków do kawy. Zawodnicy będą mogli tworzyć swoje napoje dzięki współpracy z najlepszymi markami: Alpro – producent napojów, deserów oraz jogurtów pochodzenia roślinnego – doskonałych dla osób z wymagającymi potrzebami żywieniowymi, np. z nietolerancją laktozy. Brita Polska – producent profesjonalnych systemów filtracji wody dla rynku HoReCa. Monin – największy francuski producent naturalnych syropów do kaw i drinków, ekskluzywnych likierów, sosów do lodów oraz puree owocowych. Wypalone ziarna zapewni Hard Beans Coffee Roasters -  opolska palarnia kawy klasy Speciality oraz producent rewolucyjnego urządzenia Hardtank.


Regulamin zawodów jest dostępny pod linkiem: https://tiny.pl/dd7t7


ZAWODY DALLA CORTE CUP 2024